Zabawki

Zabawki muzyczne dla dzieci

Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu człowieka, zarówno tego dużego, jak i małego. Nie bez powodu kobiety w ciąży powinny słuchać muzyki- przeprowadzone w USA badania wykazały, że słuchanie muzyki w okresie płodowym ma duży wpływ na rozwój mózgu niemowlęcia, gdyż rodzi się ono z większą liczbą komórek oraz połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi. Ważne jest zatem zadbać o to, by towarzyszyła ona maluchowi w okresie dorastania. Dziecko stymulowane od najwcześniejszych etapów życia lepiej się rozwija. Rodzice powinni pamiętać o tym, żeby w skrzynce przeznaczonej na drobiazgi małego odkrywcy znalazły się instrumenty dla dzieci. Uczą one słuchania, świetnie wpływają na koncentrację oraz dzięki nim dziecko nabywa zdolność rozpoznawania dźwięków, podążania za nimi i naśladowania ich. Przedstawiamy zabawki muzyczne dla rocznego dziecka i instrumenty dla dwulatka.

1. Akordeon Jeżyk Skip Hop

Marka Skip Hop w swoim inwentarzu posiada instrumenty dla dzieci, między innymi jeżyka- uroczą zabawkę muzyczną, która ładnie wygląda i świetnie się sprawdza w roli instrumentu dla najmłodszych. Instrumenty dla malucha mają pozytywny wpływ na rozwój- rozwijają zdolności motoryczne, poprzez fakt, że dziecko chcąc wydobyć dźwięk musi naciągnąć i ponownie złożyć akordeonik. Oprócz tego rozwijają zdolności słuchowe, ponieważ jeżyk wydaje z siebie różne dźwięki, zależne od ruchu zabawki, wzrokowe, gdyż zwierzątko ma żywą kolorystykę, a także dotykowe- faktura jeżyka jest zróżnicowana. Jeżeli zastanawiasz się, jakie zabawki muzyczne dla rocznego dziecka, bądź zabawki muzyczne dla 2 latka powinieneś zakupić- akordeon jeżyk powinien być jedną z nich.

b_1000_1000_0_00_images_Playtime_Akordeon_ExploreMore_HedgehogAccordian_L1H1

2. Cymbałki Lisek Skip Hop

Inną zabawką, która znajduje się w ofercie Skip Hop są cymbałki lisek. Jest to urocza, kolorowa zabawka dedykowana najmłodszym członkom rodziny, którzy tak jak starsze rodzeństwo pragną grać na instrumentach muzycznych. Zadaniem dziecka jest uderzanie pałeczką w jedną z ośmiu różnobarwnych sztabek. Takim oto sposobem maluszek może stworzyć swoją pierwszą melodię. Lisek rozwija u małego odkrywcy umiejętności motoryczne. Zabawki muzyczne dla 2 latka czy młodszego dziecka mogą rozbudzić w małych odkrywcach talent i zachęcić je do rozwijania swoich zainteresowań na późniejszym etapie.

b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_02_EM_FoxXylophone_L2700 b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_06_EM_FoxXylophone_L2700 b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_07_EM_FoxXylophone_L2700

 

3. Grzechotki Trio Explore & More

Zabawki muzyczne dla rocznego dziecka powinny być łatwe w obsłudze i posiadać bezpieczny kształt, który nie wyrządzi bobasowi krzywdy. Grzechotki Skip Hop to zestaw składający się z trzech przemiłych zwierzątek- jeżyka, sówki i liska. Każda z figurek jest dopracowana, estetyczna i barwna. Zabawka jest łatwa w użytkowaniu- aby wydobyć z niej dźwięk należy energicznie potrząsnąć którymś ze zwierzątek. Dobrze sprawdzi się w roli instrumentu muzycznego, który weźmie udział w rodzinnym, domowym koncercie. Muzyczne jajeczka umuzykalniają, rozwijają koordynację ruchową, poczucie rytmu, kreatywność, poszerzają wyobraźnię oraz są świetnym sposobem na wyrażenie emocji. Każdy marakas wydaje z siebie inny, głośny i klarowny dźwięk. Ta zabawka z pewnością zabawi bobasa na długi czas.

b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_01_ExploreMore_EggShakerTrio_LH

zabawki_dla_niemowlat_skip_hop_3

4. Instrumenty Explore & More Skip Hop

Jakie zabawki muzyczne dla 2 latka i roczniaka sprawdzą się najlepiej? Ładne, proste w obsłudze i wydające z siebie dźwięki warte uwagi. Zestaw marki Skip hop to instrumenty dla dwulatka i młodszej pociechy. Pszczółka shaker- przeszkadzajka, pszczółka kastaniety oraz lisek tamburyn w przyjemny i ciekawy sposób wprowadzą dziecko w świat muzyki i dźwięków. Są to ponadczasowe instrumenty, które zachwycają pięknym brzmieniem i dużym potencjałem. Instrumenty dla dzieci to dobry sposób na zacieśnianie rodzinnych więzi. Pozwalają maluszkowi na urządzenie niezapomnianego koncertu w towarzystwie rodzeństwa, bądź rodziców. Instrumenty dla malucha rozwijają wyobraźnię i kreatywność bobasa, a także umuzykalnia, uczy cierpliwości i wytrwałości.

b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_01_ExploreMore_MusicalInstrumentSet_LH b_1000_1000_0_00_images_Playtime_EM_03_ExploreMore_MusicalInstrumentSet_LH

5. Radio  B.Toys

Radia jako zabawki muzyczne dla rocznego dziecka? Oczywiście, jednak nie takie, których my, dorośli, słuchamy na co dzień. Dla maluszka dedykowane jest specjalne, unikatowe radyjko Wee Jams B. toys, które wydaje z siebie 6 różnych melodii. Zabawka posiada 3 podświetlane przyciski, które uruchamiają muzykę oraz ruchome pierścienie na zakręcanym drążku. Zadaniem radia jest stymulowanie zmysłu oraz koordynacji sensorycznej. Istnieje możliwość przymocowania gadżetu do wózka czy łóżeczka. Zabawka dodatkowo posiada pętelkę, na której znajdują się koraliki. Radyjko B. toys może zastąpić instrumenty dla dwulatka czy młodszego dziecka. Zabawki muzyczne dla 2 latka i rocznego dziecka to świetny pomysł na prezent.  btoys-radio-dla-niemowlat-wee-jams-muzyka-i-swiatlo radio5

6. Akordeon Zebra B.Toys

Jeżeli nie jeżyk… to może zebra? Instrumenty dla malucha są ważne, ponieważ pozytywnie wpływają na jego rozwój. Zebra marki B. toys to świetna muzyczna zabawka dla każdego malucha. Zwierzątko jest śliczne, mięciutkie i giętkie. Wydaje z siebie przyjemne dla ucha dźwięki. Do wyboru są dwa style muzyczne, które w razie potrzeby można wyłączyć. W główce maskotki umieszczony jest piszczek. Zabawka nie oferuje jedynie dźwięków stymulujących zmysł słuchu, ale także szereg różnorodnych tekstur, zapewniających wrażenia dotykowe, wspomagające rozwój sensoryczny. Instrumenty dla dzieci rozwijają również koordynację ruchowo- słuchowo-wzrokową.
Prezentowane przez nas instrumenty dla malucha powinny znaleźć swoje stałe miejsce w skrzynce z zabawkami. Rola muzyki w procesie rozwoju jest bardzo istotna. Instrumenty dla dwulatka czy roczniaka powinny być stworzone w taki sposób, by umożliwiały miłe spędzanie czasu w pożyteczny sposób.

zun_pl_Sprezysty-akordeon-dla-dzieci-Zebra-BX1535-B-Toys-instrument-muzyczny-19006_1 pr_image_48186