Zabawki

Zabawki edukacyjne na pierwszy roczek

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata i nastawione na chłonięcie wiedzy, a w szczególności te, które ukończyły już pierwszy rok życia i zaczynają wszystko analizować oraz rozumieć. Warto zatem zadbać o to, by maluch posiadał zabawki, które pozwolą mu stale poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą edukacji małego odkrywcy- dziecko ma dużo frajdy i świetnie spędza czas, a przy okazji uczy się nowych rzeczy, które bardzo dobrze wpływają na jego rozwój. Stworzyliśmy zatem listę kilku zabawek edukacyjnych, które są dobrym pomysłem na zakup ,,mądrej” atrakcji dla naszego malucha, bądź prezent dla innego roczniaka.

Odkrywczy domek zabaw

Każde dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju domki, bądź namioty, w których może trzymać swoje ulubione zabawki, chować się przed rodzicami i mieć swój własny, kolorowy świat. Marka Yookidoo stworzyła domek dla dzieci, ulepszony o dodatkowe elementy, które mają za zadanie uczyć. W każdą ściankę domku wbudowana jest zupełnie inna zabawka. Niebieski bok posiada tor dla piłeczek, żółty okrągłe panele z koralikami, a zielony kieszonki zamykane na kluczyk, mające za zadanie naukę liczenia i dopasowywania kształtów. Namiot jest łatwy w przechowywaniu, dzięki szybkiemu systemowi składania.

Yookidoo-Discovery-Playhouse-Suppleyes 62291

710JCotxXbL._SL1500_

Drewniany stolik edukacyjny

Wielofunkcyjny stolik Baby Forest marki Janod został stworzony dla dzieci, które ukończyły 12 miesięcy. Jest zrobiony z drewna, ma okrągły kształt i cztery stabilne nóżki, tak, by zwiększyć bezpieczeństwo malucha do maksimum. Główny zamysł zabawki polega na tym, żeby bawiąc uczyć. Na małego odkrywcę, korzystającego ze stolika, czeka wiele zadań, które pozytywnie wpływają na jego rozwój. Przesuwanie klocków po pętlach lub torze rozwija koordynację ruchową i motorykę, układanie piramidek trenuje pamięć i logiczne rozumowanie, sorter pomaga w  rozróżnianiu kolorów oraz kształtów, a koła zębate uczą zależności przyczynowo-skutkowych. Zabawka posiada tyle możliwości, że zbyt szybko się dziecku nie znudzi i zajmie go na długi czas. Dodatkową zaletą stoliczka jest jego uroczy wygląd, cieszący oko dziecka i rodzica. Znajdują się na nim motywy zwierzątek i różnokolorowe wzory. Zabawka zapakowana jest w ładne, kartonowe pudełko, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent.

20170921-DSC_7737 20170921-DSC_7740 20170921-DSC_7741 20170921-DSC_7751 20170921-DSC_7757

 Zdjęcia od Nebule.pl

Olbrzymia drewniana kostka edukacyjna

Olbrzymia drewniana kostka edukacyjna Zany zoo B. Toys jest dobrym rozwiązaniem na pierwszą zabawkę, która uczy dziecko nowych umiejętności. Posiada otwierane drzwiczki z motywami zwierzątek, alfabet w formie liczydła z obrazkami, zygzakowate ścieżki prowadzące w różne strony, labirynt z zakręconych drążków, zdobiony kolorowymi koralikami oraz rolki z obrazkami do obracania. Użytkowanie kostki przez dziecko niesie za sobą wiele korzyści. Kostka pobudza wyobraźnię, stymuluje zdolności manualne i kombinacyjne. Wyróżnia ją piękny, wzorzysty oraz barwny design.

BX1004_kid_b detail01_50detail02_50  BX1004_kid

Klocki materiałowe z wypełnieniem

Powszechnie znanymi i lubianymi zabawkami wśród najmłodszych są oczywiście klocki materiałowe z wypełnieniem, wyprodukowane przez markę B.Toys. Stworzone są z różnych faktur oraz tkanin, co dobrze wpływa na sensoryczny rozwój malucha. Wewnątrz każdego klocka znajdują się elementy geometryczne, różniące się od siebie fakturą, bądź wypełnieniem. Są przyjemne w dotyku i bezpieczne dla dziecka.

pehmed-kuubikud-436001

718dU5Dp3bL._SL1200_ 71ip9j0DstL._SL1200_