Zabawki

Zabawki edukacyjne dla 2 latka

19989551_1739006152779547_1159434112040644947_n

Wielu rodziców, których pociechy niedawno skończyły drugi rok życia, decyduje się na zakupienie nowych zabawek, które nie będą jedynie bawić, ale również uczyć, ponieważ ten czas to moment, kiedy dziecko jest gotowe do zdobywania nowej wiedzy i poszerzania umiejętności. Niejeden z nich zadaje sobie pytanie: Jakie zabawki dla 2 latka wybrać? Mały odkrywca jest coraz bardziej sprawny motorycznie, umysłowo i manualnie. Nie oznacza to jednak ,że nieco starsze pluszowe misie, figurki czy klocki  staną się całkowicie bezużyteczne i maluch nie będzie miał z nich żadnego pożytku. Wprost przeciwnie- nadal będzie chętnie po nie sięgał, jednak warto stopniowo powiększać kolekcję skarbów dziecka i w miarę wzrostu zaopatrzać synka czy córeczkę w zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat. Przy zakupie warto brać pod uwagę stopień rozwoju małego odkrywcy, by układanki, puzzle i gry planszowe nie były zbyt trudne i nie przerastały jego możliwości. W przeciwnym razie maluch może bardzo łatwo się zniechęcić do takiej formy rozrywki. Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka będą zatem najodpowiedniejsze? Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych propozycji.

1. Drewniana układanka

Już teraz rodzic nie musi zastanawiać się nad tym, jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka będą strzałem w dziesiątkę. Układanka Rainbow marki Small Foot to świetna zabawka, która dostarczy Twojemu dziecku mnóstwo frajdy. Sprawdzi się zarówno w roli zabawki dla dwulatki, jak również dwulatka. Zestaw składa się z 7 kolorowych łuków, które pozwalają maluchowi zbudować tęczę, jak również szereg innych kształtów i budowli, będących wytworem dziecięcej wyobraźni. Stworzone konstrukcje pociecha może wykorzystać w wielu zabawach, tworząc wszelkiego rodzaju tunele, zagrody dla zwierzątek, bądź domki. Zabawka rozwija kreatywność.

drewniana-ukladanka-rainbow-small-foot drewniana-ukladanka-rainbow-small-foot (1)

Drewniana układanka rainbow Small Foot

2. Drewniana nawlekanka

Nie szukasz zabawki dla dwulatki dziewczynki, tylko masz w domu małego mężczyznę, będącego fanem maszyn z prawdziwego zdarzenia? Jakie zabawki dla 2 latka, którego nie interesują misie, kwiatki i ludziki należy kupić? Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie chłopca w drewnianą nawlekankę z pojazdami Djeco. Składa się ona z 16 barwnych części, wykonanych z drewna i filcu oraz 2 sznureczków. Elementy mają kształt pojazdów i wszystkiego tego, co z nimi związane. Dziecko może dowolnie nawlekać drewniane klocki i tworzyć naszyjniki oraz bransoletki. Zabawa nawlekanką świetnie wpływa na rozwój małej motoryki, a także koordynacji ręka-oko. Taka forma rozrywki z pewnością zadowoli i Ciebie i Twojego maluszka.

drewniana-nawlekanka-pojazdy-djeco drewniana-nawlekanka-pojazdy-djeco (1) Drewniana nawlekanka pojazdy Djeco

3. Gra edukacyjna

Gra edukacyjna to przykład zabawki dla 2 latki dziewczynki, jak i 2 latka chłopca. Taki rodzaj zabawy niesie za sobą mnóstwo walorów edukacyjnych. Dzięki wspólnej grze z rodzicami, bądź starszym rodzeństwem dziecko trenuje pamięć, szybkość i spostrzegawczość. Ponadto uczy się kolorów, podobieństw i mówienia. Naszą propozycją jest gra edukacyjna  Lotto „Market” francuskiej marki Djeco, która jest jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją akcesoriów dla najmłodszych.  Jeżeli zastanawiasz się, jakie zabawki dla 2 latka będą świetnie wpływać na jego rozwój to ta gra będzie strzałem w dziesiątkę. W opakowaniu znajduje się 5 plansz z obrazkami i 30 żetonów z pojedynczymi rysunkami z plansz. Maluch musi dopasować każdy obrazek z żetonu do obrazka z planszy. Wszystkie części są kolorowe i estetyczne, idealnie wpasowują się w dziecięce gusta. Gra dobrze sprawdzi się w roli prezentu- warto przypominać zabieganym i przytłoczonym obowiązkami rodzicom o tym, jak ważne są zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat.

gra-edukacyjna-lotto-market-djeco gra-edukacyjna-lotto-market-djeco (1)

Gra edukacyjna lotto market Djeco

4. Drewniane puzzle

Zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat to również puzzle. Jest to uniwersalna forma rozrywki, która może pełnić funkcję zabawki dla dwulatki, jak i znacznie starszego dziecka. Różnią się one od siebie poziomem trudności, motywem i rozmiarem. Drewniane puzzle Gdzie mieszkają zwierzątka Goki to układanka, składająca z 9 elementów. Na każdej części przedstawione jest zwierzątko lub środowisko, w którym stworzonko żyje. Zadaniem malucha jest dopasowanie zwierzaka do jego domu. W ten sposób mały odkrywca trenuje pamięć i rozwija małą motorykę.

Goki-Goki-56725-Legespiel-Wo-wohne-ich-10570609

Drewniane puzzle Gdzie mieszkają zwierzątka Goki

 

5. Klocki z cyferkami i literkami

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka, który niechętnie zerka w stronę puzzli czy gier? Oczywiście klocki. Klocki to rodzaj zabawki dla 2 latki dziewczynki, jak i 2 latka chłopczyka. Ogromną zaletą tej atrakcji jest to, że dziecko może puścić wodze fantazji i układać rozmaite budowle. Jest to również dobry materiał do stworzenia zagrody dla zwierzątek, bądź toru dla małych samochodzików. Klocki Crocodile Creek posiadają dodatkowy plus- na każdej części znajduje się cyferka lub literka, co można wykorzystać przy nauce mówienia, pisania, bądź liczenia. Elementy ozdobione są obrazkami z motywem zwierzątek, co powinno charakteryzować zabawki dla dwulatki. Wykonane są z solidnej tekstury, która z pewnością nie wyrządzi dziecku krzywdy. Taki prezent na pewno zadowoli każdego małego budowlańca, ale również pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

klocki-z-cyferkami-i-literkami-crocodile-creek

Klocki z cyferkami i literkami Crocodile Creek

6. Gra planszowa

Pierwsze, co kojarzy nam się z grą planszową, to długie godziny spędzone w rodzinnym gronie. Warto pamiętać o tym, by do takich form rozrywki angażować również tych mniejszych członków rodziny. Oczywistym jest, że nie w każdej takiej zabawie maluszek będzie w stanie wziąć udział. Zatem jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka w formie gier będą najlepsze? Dobrym przykładem jest gra planszowa dla najmłodszych Djeco. Zadaniem uczestników jest rzucanie kostką do tego momentu, aż któreś ze zwierzątek dojdzie do mety. Jeżeli podczas rzutu wypadnie kwiatek, gracz przesuwa się na kolejny kolor, na którym właśnie stoi. Gdy jednak gracz wyrzuci pszczółkę- posuwa się do tyłu na kolor, na którym stoi w danym momencie. W skład zestawu wchodzą 4 zwierzątka, 6 plansz i 1 kostka. Gra jest dostosowana dla dwuletniego dziecka. Misie i lalki to nie są jedyne zabawki dla 2 latki dziewczynki. Taka gra jest dobrym sposobem na pożyteczne spędzenie czasu z maluchem. Posiada wszelkie walory, jakie zabawki dla 2 latka powinna posiadać.
Zabawki dedykowane dla najmłodszych nie muszą być oczywiste i niewymagające. Wprost przeciwnie, zabawki dla dwulatki i dwulatka powinny zarówno bawić, jak i uczyć. Warto zatem pamiętać, by w asortymencie dziecka znalazły się zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 2 lat, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój i pozwolą mu poszerzać wiedzę i umiejętności.

gra-male-memo-djeco gra-male-memo-djeco (1)

Gra Małe memo Djeco

1 Comment

Comments are closed.