Zabawki

Udawanie dorosłych – zabawki

Małe dziecko jest bacznym obserwatorem. Ciągle patrzy na to co robią dorośli w jego otoczeniu: rodzice, dziadkowie, lekarz do którego idą na wizytę, kasjerka w sklepie, fryzjerka z która obcina mu włoski, itd. Obserwuje i poznaje świat, uczy się odpowiednich zachowań społecznych, a także rozwija wyobraźnię. Osoby z najbliższego otoczenia dziecka i te z którymi dziecko ma styczność są jego pierwszymi nauczycielami. Dziecko bardzo często obserwując co robi mama w kuchni, zaczyna powtarzać jej ruchy, wyciągać różne garnki i miski.

pol_pl_Drewniany-Robot-Kuchenny-z-Akcesoriami-Kids-Concept--847_1

Proponowane zabawki kuchenne 🙂

1. Drewniany Robot Kuchenny Kids Concept  2. Zestaw Ciasteczek Drewnianych Kids Concept

DSC_1885

zdj. Wronek.pl  3. Kuchnia drewniana duża z akcesoriami Janod

Obserwując tatę może mieć ochotę na małe remonty czy naprawy.

18190837_10154626953697756_639429188_n

Zdj. @dominikatworek 4. Ciężarówka z narzędziami do ciągnięcia Bricolo Janod

18191684_10154626953402756_1812619405_n

zdj. @skandynawskaweranda 5. Zestaw konstruktora 100 elementów, Janod

Zabawa w naśladowanie dorosłych może zająć dziecku czas na długie godziny, a przy tym pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, kształtując jego wyobraźnię oraz kreatywność, a także pomaga oswoić się w pewnych sytuacjach dnia codziennego, jak np. zakupy, wizyta u lekarza, czy u fryzjera.

DSC_3854

7.  Straż pożarna drewniana duża z 4 postaciami Janod

DSC_3879

6. Straż pożarna zestaw drewniany Story Box, Janod

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zastanowić się, czy dziecko przejawia już jakieś zainteresowania „dorosłym światem”, np. udaje zabawę w sklep, czy też gotowanie. Jeśli tak to warto zainteresować się właśnie takimi zabawkami.

Jeśli dziecko boi się pierwszej wizyty u lekarza, kupmy mu zestaw przy pomocy którego będzie mógł się oswoić z sytuacją, która wywołuje u niego lęk.

zestaw-lekarza-z-10-akcesoriami-janod

8. Zestaw lekarza z 10 akcesoriami Janod

Nie zdziwi nas także, jeśli po wizycie u pediatry, dziecko zacznie badać wszystkie misie i lalki, a także członków rodziny. Warto się więc zastanowić nad zabawkami, które pozwalają dziecku wcielać się w rolę dorosłych, czyniąc zabawę przyjemną i bezpieczną.

Wybierając takie zabawki warto też pamiętać, aby nie kierować się stereotypami. Kuchnia i akcesoria do gotowania będą doskonałą zabawką nie tylko dla dziewczynek, ale tak samo dla chłopców. Mali chłopcy uwielbiają gotować na równi z dziewczynkami. A nóż wyrośnie nam mały szef kuchni. Tak samo dziewczynki mogą być zachwycone zestawem do majsterkowania, czy zabawą remizą strażacką.