Zabawki

Typy zabawek dla dziecka 0-6 miesięcy

Typy zabawek dla dziecka 0-6 miesięcy

Pierwszą zasadą, jaką kierujemy się przy wyborze zabawek dla najmłodszych maluchów w wieku 0-6 miesięcy, jest z pewnością bezpieczeństwo: ważne, by nie zawierały niebezpiecznych dla zdrowia substancji, a także małych elementów, które niemowlak lub nieco starsze dziecko może z łatwością połknąć. Duże znaczenie ma także aspekt łączenia zabawy z nauką oraz interaktywność – dobrze dobrana zabawka może wspomagać rozwój poznawczy dziecka praktycznie od pierwszych dni jego życia. To tylko kilka powodów, dla których zabawki edukacyjne przeznaczone dla tej grupy wiekowej odznaczają się dużą różnorodnością. Wymieńmy kilka przykładów: uwielbiany przez maluchy gryzak, kolorowe maty edukacyjne w przeróżnych rozmiarach, mięciutkie przytulanki dla niemowląt (z których pociecha i tak pewnie wybierze sobie jedną ulubioną i będzie chciała, by towarzyszyła mu już zawsze J), aktywizujące książeczki dla niemowląt, projektor dla dzieci, który w mgnieniu oka odmieni ściany dziecięcych pokoików czy zabawki do kąpieli zamieniające wannę w bajkową krainę. Co zatem wybrać? Cóż, może udzielimy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale postaramy się trochę Państwa zainspirować. Oto 7 zabawek dla najmłodszych, które sami wybralibyśmy dla naszych dzieci.

Ważne: nie tworzymy rankingu, a kolejność przedstawiania zabawek jest przypadkowa. Wszechstronność producentów naprawdę nie zna granic.

Okręt podwodny z prysznicem Yookido 

Jeśli nie mają Państwo pomysłu na to, jak zachęcić kapryśnego malucha do kąpieli, okręt podwodny z prysznicem Yookido może okazać się strzałem w dziesiątkę, bo doskonale nadaje się do tego, by zastąpić prawdziwy prysznic. Zabawki do kąpieli przynoszą dziecku wiele frajdy, a dodatkowo pomagają w rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej. Okręt podwodny pompuje wodę prosto z wanny, a wyłącznik umożliwia sterowanie jej przepływem, co jest szczególne ważne w momencie, gdy dziecko dopiero przyzwyczaja się do wody i codziennych kąpieli. Zabawka została wyposażona w tzw. Centrum Aktywności pełne ruchomych elementów na przyssawki, które z pewnością zaskoczą malucha. Kapitan okrętu musi mieć doskonały ogląd sytuacji podczas zabawy, więc nie może obyć się bez lusterka, dzięki któremu będzie mógł wszystko dokładnie monitorować. Okręt podwodny Yokkido został oczywiście wyposażony w ten niezbędny sprzęt, a lusterko do obserwacji dziecka z pewnością przyda się też rodzicom.

Okręt podwodny Yookido

pol_pl_YOOKIDOO-WESOLY-KRANIK-i-WIRUJACE-TRYBIKI-45511_1 5489-Yookidoo_Okret_Podwodny_z_Prysznicem_zabawka_dla_wanny

Zebra-Akordeon marki B.Toys

Zebra-Akordeon marki B.Toys szczególnie spodoba się maluchom lubiącym muzykę. Jest mięciutka, giętka i – jak przystało na akordeon – wydaje dźwięki. W zabawce wykorzystano różne tekstury, co dodatkowo stymuluje sensoryczny rozwój maluszka. Jeżeli szukają Państwo zabawki edukacyjnej, dzięki której dziecko podczas zabawy będzie musiało zaangażować kilka zmysłów jednocześnie (wzrok, słuch, dotyk), zebra od B.Toys będzie doskonałym wyborem.

BX1534_pr-MAIN BX1534_pkg BX1534_kid_b BX1534_kid

Pacynka lisiczka Alice

Czas poznać Lisicę Alice! Ta pacynka z dzwoneczkiem marki Lilliputiens przyniesie najmłodszym wiele radości. Wystarczy włożyć paluszki w jej łapki i… może wydarzyć się wszystko! Przyjaciółką Alice jest mała, szeleszcząca sówka. Dodatkowo w główce lisicy znajduje się dzwoneczek, a na jej brzuszku – lusterko, które – oprócz tego, że żywo zainteresuje malucha – świetnie sprawdzi się również jako lusterko do obserwacji dziecka. Żywe kolory i niejednorodna faktura zabawki na pewno przyciągną uwagę maluszka. Oprócz tradycyjnej pacynki, Alice z powodzeniem może pełnić rolę przytulanki dla niemowląt.pacynka-z-dzwoneczkiem-lisica-alice-lilliputiens pacynka-z-dzwoneczkiem-lisica-alice-lilliputiens (1) pacynka-z-dzwoneczkiem-lisica-alice-lilliputiens (2)

Gryzak z piłeczkami sensorycznymi B.toys

Nie jest tajemnicą, że niemowlaki i maluchy wprost uwielbiają gryzaki. Jeśli dodatkowo są one połączone z piłeczkami sensorycznymi wspomagającymi rozwój poznawczy dzieci, warto przyjrzeć się im bliżej. Gryzak marki B.Toys zdecydowanie na to zasługuje. Każda z 4 przyczepionych do niego piłeczek ma inną fakturę i angażuje inne zmysły bawiącego się nią smyka. Piłeczki różnią się od siebie również kolorami oraz dźwiękami, jakie wydają. Jednego jesteśmy pewni: jeśli dzieci i maluchy uwielbiają gryzaki, ten gryzak pokochają.

gryzak-z-pileczkami-sensorycznymi-btoys

BX1764_pkg_hs_cat

detail01_12

Projektor gwiazdek Kiki Zazu

Projektor gwiazdek Kiki Zazu to absolutny niezbędnik w każdym dziecięcym pokoiku. Wyświetla gwiazdki w trzech kolorach, które zmieniają się co kilka sekund, przykuwając w ten sposób uwagę niemowlęcia. Ten konkretny projektor dla dzieci ma wbudowany system dźwięków – odgłosów natury takich jak ćwierkanie ptaków, a także bicie serca oraz spokojną muzykę. Urządzenie włącza się automatycznie, kiedy dziecko zaczyna płakać (lub gdy w otoczeniu panuje hałas) i samo wyłącza po 30 minutach (w przypadku światła) lub 15 minutach (w przypadku dźwięku).

projektor-gwiazdek-kiki-zazu projektor-gwiazdek-kiki-zazu (2) projektor-gwiazdek-kiki-zazu (3) projektor-gwiazdek-kiki-zazu (4)

Mata edukacyjna Explore & More Skip Hop

Jak wzbudzić w dziecku ciekawość i krok po kroku zapoznawać je z otoczeniem? Mata edukacyjna Explore & More Skip Hop stworzona z myślą o niemowlętach, które nie potrafią jeszcze chodzić, może okazać się doskonałym wyborem. 20 wariantów zabawy pomoże w stymulowaniu zdolności manualnych i umiejętności motorycznych maluchów, którym z pewnością spodobają się kolorowe zwierzątka i grzechotki zawieszone nad główką. Mata edukacyjna jest częścią serii Explore & More, zatem można dokupić do niej inne zabawki edukacyjne z tej serii.

mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop (1) mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop (2) mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop (3) mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop (4)

mata-edukacyjna-explore-more-skip-hop (5)

Interaktywna książeczka Safari Pink Miffy Tiamo

Z własnego doświadczenia wiemy, że rodzice bardzo często sięgają po książeczki dla niemowląt. Dlatego nasza ostatnia propozycja to interaktywna książeczka Safari Pink Miffy Tiamo. Mięciutka i miła w dotyku zachwyci każdego maluszka, którego zmysły będą rozwijały się poprzez dotykanie jej i przeglądanie. Książeczka jest zapinana na rzep, co powinno stanowić dodatkowe wyzwanie dla malutkich rączek. Kolejne strony książeczki dla niemowląt będą szeleściły i piszczały i w ten sposób, poza zmysłem wzroku, angażowały dodatkowo zmysł dotyku i słuchu dziecka.

interaktywna-ksiazeczka-safari-pink-miffy-tiamo (1) interaktywna-ksiazeczka-safari-pink-miffy-tiamo (2) interaktywna-ksiazeczka-safari-pink-miffy-tiamo