Zabawki

Mata edukacyjna

Mata edukacyjna to świetny gadżet, który nie tylko bawi i zajmuje malucha na dłuższy czas, ale również pobudza wzrok, słuch i dotyk, a także ma pozytywny wpływ na jego rozwój psychoruchowy. Może ona odgrywać rolę kojca bardziej mobilnego niż standardowy, ponieważ jest łatwiejsza w transporcie i rodzic może zabrać ją ze sobą w każde miejsce i każdą podróż. Dziecko znajdując się na macie nie ma ograniczeń ruchowych, może swobodnie zmieniać pozycje i wierzgać nóżkami. Zaleca się korzystać z mat u niemowląt, które ukończyły 3 miesiąc życia. To idealne czas, ponieważ maluszek jest coraz aktywniejsze i pragnie poznawać świat. Leżąc na macie może przyglądać się kolorowym elementom i zabawkom znajdującym się nad nim. W miarę wzrostu dziecko będzie wyciągało w ich kierunku rączki, a następnie próbowało się nimi bawić. Po upływie 6 miesiąca zacznie zmieniać pozycje, raz leżąc na pleckach, raz na brzuszku, a jakiś czas później będzie próbowało raczkować i w pełni korzystać z funkcji, jakie ma do zaoferowania mata interaktywna. Maty na podłogę są ciekawe i zajmują dziecko na dłuższy okres czasu.

mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-9

Przed zakupem maty należy dokładnie zastanowić się i wybrać model, który będzie dobrze przystosowany do naszego dziecka. Warto zwrócić wówczas uwagę na rozmiar- mata interaktywna powinna być na tyle duża, by umożliwiać małemu odkrywcy swobodne obracanie się. Ogromną zaletą jest duża liczba kolorowych zabawek i elementów, które wydają z siebie dźwięki. Rodzice powinni pamiętać o tym, by sprawdzić czy mata ma podwyższane boki lub w zestawie znajdują się poduszeczki. W przeciwnym razie trzeba zadbać o to, by dziecko nie uderzyło się o podłogę. Mata edukacyjna ranking zabawek i gadżetów zajmuje na najwyższych pozycjach. Mata interaktywna powinna być stworzona z solidnego i naturalnego materiału, przystosowanego do częstego prania.

1. Mata edukacyjna Skip Hop Explore & More

mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-3
Mata Skip Hop Explore & More to wspaniała zabawka dla najmłodszych. Można korzystać z niej na 20 sposobów, które stymulują umiejętności manualne i motorykę małego odkrywcy. Nad nią zawieszony jest pałąk, na którym zawieszone są kolorowe zabawki. Istnieje możliwość zainstalowania go z boku. Oprócz maty i zabawek w zestawie dziecko znajduje się poduszeczka Tummy Time. Tuż za lusterkiem rodzic może w łatwy sposób zamocować telefon komórkowy, by robić zdjęcia, nagrywać filmiki czy też prowadzić video-rozmowę. Maty na podłogę są ciekawe i zajmują dziecko na dłuższy okres czasu. Mata edukacyjna Skip Hop jest ładna, wielokolorowa i z pewnością zainteresuje maluszka. Mata Skip Hop będzie również ładnym uzupełnieniem dziecięcego  pokoju.

mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-12 mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-11 mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-8 mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-13 mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-10mata-edukacyjna-explore_more-amazing-arch-skip-hoop-2

2. Mata edukacyjna Skip Hop Wesołe podwórko

Mata interaktywna Skip Hop wspiera rozwój dziecka poprzez 17 różnych aktywności. Nad matą umiejscowione są pałąki z zabawkami, które umilają dziecku czas i zapewniają fantastyczną zabawę poprzez dźwięk i wizualizację. Zabawka gra 3 różne piosenki, a złapane i pociągnięte rączkami dziecka dwustronne zawieszki wydają z siebie śmieszne odgłosy. Dodatkową atrakcją maty są kolorowe światełka umieszczone na łukach. Dają one niesamowity pokaz świetlny.

307250-08-vibrantvillage-activitygym-l2700_big

307250-03-vibrantvillage-activitygym-s2700_bigmata-edukacyjna-skip-hop-wesole-podworko   mata-edukacyjna-wesole-podworko-skip-hop SKIP-HOP-MATA-EDUKACYJNA-WESOLE-PODWORKO-11105-9 4836f1d2cc575572a911ef19d4073332

Na pałąku umieszczone są przyciski, które odpowiadają za uruchamianie zabawki, regulację muzyki i regulację światła. Podobnie jak do poprzedniej maty- ta mata edukacyjna Skip Hop również posiada poduszeczkę Tummy Time, która pomoże dziecku ułożyć się na brzuszku. Nie jest to zabawka na chwilę, która po upływie kilku miesięcy nie będzie przydatna. Kiedy Ty będziesz zajmować się obowiązkami, mata Skip Hop sprawi, że dziecko spędzi miło czas. Na początku maluszek może w niej leżeć, później siedzieć, a kiedy będzie już w odpowiednim wieku- będzie pełnić rolę maty na podłogę, która jest kocykiem. Mata edukacyjna ranking zabawek i gadżetów zajmuje na najwyższych pozycjach. Mata Skip Hop będzie również ładnym uzupełnieniem dziecięcego  pokoju.

3. Mata Edukacyjna Yookidoo Gymotion Activity

Dostępna jest również inna wersja maty Yookidoo, różniąca się od powyżej motywem przewodnim. Tym razem maluch trafia do Krainy Robotów, w której dominuje czerwień, błękit, czerń i biel. To prawdziwy raj dla małego mężczyzny, dla którego Kraina Baśni i Bajek jest zbyt słodka i dziewczęca. W zestawie można znaleźć dużą matę z odpinanymi pałąkami, panel Magic Motion Track™, dwie charakterystyczne postacie Robotów, lusterko do powieszenia na łuku, bądź ułożenia na macie, grzechotka z koralikami, 4 kolorowe kółeczka oraz dwustronna poduszka z wizerunkiem pieska. Mata na podłogę, podobnie jak ta wyżej, pracuje w 4 trybach: odpoczynku, zabawy, wyciszenia i wyłączenia. Zabawka ma dwa tryby 10 minutowej ciągłej muzyki dla relaksu lub stymulacji. Maty na podłogę można wykorzystywać na wiele sposobów.

3188043079-f0f652a3465446e79f53c1c21529224f

318806rocketbaby-yookidoo-play-gioco-17  318803

4.Mata Edukacyjna Gymotion Activity Yookidoo

Mata na podłogę Yookidoo dostarczy dziecku prawdziwą moc atrakcji! Posiada ona mechanizm Yookidoo Magic Motion track™, który rodzic może przyczepić do łuków zabawki, ale także do samej maty. Kiedy któraś z dołączonych zabawek zostanie umieszczona na panelu to zacznie się po niej poruszać do przodu i w tył. Zabawka gra dwie melodie i posiada wiele dodatkowych funkcji, które pozytywnie wpływają na rozwój małego odkrywcy. W zestawie znajdują się 3 urocze przytulanki: Księżniczka, Książę i Smok, duże lusterko do powieszenia na łuku, bądź pozostawienia na macie, grzechotka w kształcie kwiatka, a także 5 barwnych kółeczek. Mata pracuje w 4 trybach: odpoczynku, zabawy, wyciszenia i wyłączenia. Kiedy dziecko jest starsze, rodzic może odpiąć pałąki, by uczynić jego zabawę wygodną i przyjemną. Jest łatwa w transporcie. Ma piękną kolorystykę, a umieszczone na niej zabawki zapewne będą cieszyć oko zarówno dziecka, jak i rodzica. Ta mata edukacyjna ranking mat z pewnością wygrywa.

Yookidoo-Gymotion™-Activity-Playland-1Yookidoo-Gymotion™-Activity-Playland-2Yookidoo-Gymotion™-Activity-Playland-3Yookidoo-Gymotion™-Activity-Playland-4

5. Mata Edukacyjna Kids Concept Edvin

Mata Kids Concept wykonana jest z gładkiego i przyjemnego materiału. Na łukach znajdują się zawieszki przedstawiające postacie zwierzątek, które można odpiąć i dać małemu odkrywcy do zabawy Liczne akcesoria pobudzają wyobraźnię oraz stymulują słuch i wzrok. Taka zabawka jest swego rodzaju pierwszym placem zabaw dla malucha. Ta mata edukacyjna ranking mat z pewnością wygrywa. Zabawka jest świetnym pomysłem na prezent, który poza zabawą wspiera rozwój dziecka. Zapewnia bezpieczeństwo i gwarantuje pełen komfort podczas użytkowania.

568a07f7607349a288cf6a8b94a03188-600x466 9cefacf5137fd249cd04581756f1f3ac14c466316e0bfa5a6da19c1e4ed952b1 d456e70fa7883efbf202fe722065a07d