Zabawki

Kostka edukacyjna – jedna zabawka i wiele radości

Pierwsze tygodnie życia są kluczowe dla rozwoju dziecka, bo właśnie wtedy jego układ nerwowy niezwykle intensywnie odbiera bodźce płynące z otoczenia. To również początek rozwoju motorycznego, który postępuje szczególnie w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Zabawki aktywizujące (nazywane również sensorycznymi) pozytywnie wpływają na rozwój dziecka niemal od pierwszych chwil jego życia. To prawdziwy niezbędnik w każdym dziecięcym pokoiku, dlatego zawsze sprawdzą się jako pomysł na prezent dla maluszka. Jakie zabawki dla dzieci wybrać? Zainteresowanie u kilkumiesięcznych niemowlaków szczególnie wzbudzają kolorowe przedmioty o niejednorodnych kształtach. Dotykanie ich i patrzenie na nie pobudza rozwój i angażuje zmysły wzroku, słuchu i dotyku, a także wzmacnia zdolności poznawcze. Starszym dzieciom (powyżej 1 roku) z kolei na pewno spodobają się nieco większe zabawki edukacyjne, przy których można spędzić czas beztrosko, a jednocześnie kreatywnie. Pobudzanie wyobraźni, dbanie o rozwój zdolności manualnych i umiejętności logicznego myślenia maluszka są szczególnie istotne – rodzice nie powinni o tym zapominać.

Kostki edukacyjne to, obok stolików edukacyjnych, zabawki najchętniej wybierane przez rodziców dla najmłodszych dzieci. Szczerze mówiąc, jako rodziców w ogóle nas to nie dziwi J Ma to przede wszystkim aspekt praktyczny – jedna, wielofunkcyjna zabawka to o wiele mniej sprzątania (na to przyjdzie jeszcze czas, kiedy maluch trochę podrośnie i wszędzie będzie go pełno J ). Kostki edukacyjne dostępne w naszym sklepie zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach w różnym wieku: są dostępne w rozmaitych kolorach i rozmiarach. Możemy także wybierać spośród wielu rodzajów materiałów, z których zostały wykonane i zdecydować, na którą sferę rozwoju Małego Odkrywcy ma oddziaływać zabawka edukacyjna. Wiadomo, że dla najmłodszych pociech wybierzemy raczej coś miękkiego, a zabawki drewniane – podobnie jak stoliki edukacyjne – będą natomiast bardziej odpowiednie dla nieco starszych dzieci.

Zacznijmy od zabawki edukacyjnej, która – zgodnie z informacjami podanymi przez producenta – jest odpowiednia dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Kostka edukacyjna Safari Mint Miffy Tiamo w rozmiarze 15×15 cm została wykonana z bardzo miękkiego, w pełni bezpiecznego materiału. Jej oryginalny miętowy kolor, kształt, połączenie różnych tekstur oraz sympatyczne zwierzątka, które maluch zobaczy, kiedy zacznie obracać zabawkę w rączkach, na pewno zachęcą go do dotykania i przytulania kostki, a także do raczkowania.

kostka-edukacyjna-safarin-mint-miffy-tiamo (3) kostka-edukacyjna-safarin-mint-miffy-tiamo (2) kostka-edukacyjna-safarin-mint-miffy-tiamo

Kostka edukacyjna Safari Mint Miffy Tiamo

Kostka edukacyjna od uznanego producenta zabawek dla dzieci, holenderskiej firmy Tiamo dostępna jest również w kolorze różowym:

safari-kostka-edukacyjna-rozowa-miffy-tiamo (2) safari-kostka-edukacyjna-rozowa-miffy-tiamo (3) safari-kostka-edukacyjna-rozowa-miffy-tiamo (4)

Drewniana kostka aktywizująca Little Dutch

Doskonale sprawdzi się jako element łączący zabawę z nauką dla nieco starszych dzieci (powyżej 2 lat). Pobudzi ich wyobraźnię i zachęci do poznawania otoczenia. Wykonana z najwyższej jakości materiałów zabawka edukacyjna jest większa niż pluszowe kostki Tiamo (40x20x20 cm) i składa się z 4 interaktywnych części. Zabawka wydaje dźwięki, co z pewnością sprawi, że maluch zaciekawi się nią na dłużej. Dopasowywanie figur geometrycznych do odpowiednich miejsc na kostce może być naprawdę zajmujące!

kostka-aktywizujaca-blekitna-little-dutch (1) kostka-aktywizujaca-blekitna-little-dutch (2) kostka-aktywizujaca-blekitna-little-dutch (3)

Kostka Zany zoo

Były już małe, były też nieco większe, więc czas na baaardzo duże zabawki drewniane prosto od B.Toys. Oto kostka Zany zoo, która w zasadzie bardziej przypomina stolik edukacyjny. Zachwyca wyrazistą kolorystyką i różnorodnością elementów. Dzięki niej nauka nazw zwierzątek, które można spotkać w ZOO czy literek alfabetu będzie o wiele prostsza! Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 1. roku życia

BX1004_kid_c BX1004_kid_d-1-1 -zany-zoo-olbrzymia-drewniana-kostka-edukacyjna-btoys

Kostka edukacyjna Youniversity

Z bajecznie kolorową kostką edukacyjną Youniversity zagrasz w kółko i krzyżyk i pokonasz koralikowy labirynt. Ale to nie wszystko! W środku czekają też literki, cyferki, kolory i kształty – musisz je koniecznie poznać! Będzie magicznie! Zabawka drewniana przeznaczona dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia.

Youniversity_zoom BX1105_LS_b (1) BX1105-pr (1)