Pielęgnacja, Wyprawka niemowlaka

Nawilżacze ultradźwiękowe – must have w pokoju dziecka

Podczas sezonu grzewczego szczególnie powinniśmy zadbać o wilgotność powietrza w naszym domu. Zwłaszcza jeśli nasze dziecko często choruje, czy też ma trudności z oddychaniem.

Zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza ma ogromne znaczenie nie tylko dla samopoczucia dziecka, ale i dla jego zdrowia. Zbyt suche powietrze wysusza błony śluzowe gardła, nosa i oczu. Najkorzystniejszy poziom wilgotności to od 40 do 60 %, a w czasie sezonu grzewczego spada nawet poniżej 20 %. Przy zbyt suchym powietrzu dziecko może pokasływać w nocy, a przez pozbawione śluzu błony bakterie i wirusy wnikają łatwiej. Obniżona odporność to jednak nie wszystko. Dziecko może mieć problemy z zasypianiem w pokoju, w którym jest zła wilgotność.

Na rynku dostępne są nawilżacze parowe i ultradźwiękowe. Te drugie są zdecydowanie bardziej polecane. Zastosowana w nich technologia ultradźwięków pozwala na rozbijanie cząsteczek wody, dzięki czemu powstaje chłodna para, nawilżająca powietrze w pomieszczeniu. Nowoczesne nawilżacze zapewniają regulację mocy działania nawilżacza, od niskich wartości generowania mgiełki do wartości maksymalnej, która umożliwia szybkie nawilżenie danego pomieszczenia. Nawilżacze ultradźwiękowe są bardzo ciche, więc bez obaw w spokojny sen naszego malucha możemy używać ich w nocy. Są one jednocześnie bardzo proste w obsłudze.

Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Zwróćmy uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym będzie ustawiony nawilżacz, gdyż modele o mniejszej pojemności mogą nie poradzić sobie z większymi pomieszczeniami. Większość nawilżaczy jest wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania, w momencie gdy woda w zbiorniku się skończy. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania. Warto też sprawdzić jak wiele energii pobiera dany nawilżacz. Nie bez znaczenia jest też łatwość czyszczenia zbiornika.

Nawilżacze dostępne w 4 Kids point znajdziecie TUTAJ

nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-rivere-black-side nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-z-jonizacja-rivere-iongreynawilzacz-powietrza-cichy-silenso-mineral-beaba duux-ultradzwiekowy-nawilzacz