Zabawki
Leave a comment

Udawanie dorosłych – zabawki

Małe dziecko jest bacznym obserwatorem. Ciągle patrzy na to co robią dorośli w jego otoczeniu: rodzice, dziadkowie, lekarz do którego idą na wizytę, kasjerka w sklepie, fryzjerka z która obcina mu włoski, itd. Obserwuje i poznaje świat, uczy się odpowiednich zachowań społecznych, a także rozwija wyobraźnię. Osoby z najbliższego otoczenia dziecka i te z którymi dziecko ma styczność są jego pierwszymi nauczycielami. Dziecko bardzo często obserwując co robi mama w kuchni, zaczyna powtarzać jej ruchy, wyciągać różne garnki i miski.

pol_pl_Drewniany-Robot-Kuchenny-z-Akcesoriami-Kids-Concept--847_1

Proponowane zabawki kuchenne 🙂

1. Drewniany Robot Kuchenny Kids Concept  2. Zestaw Ciasteczek Drewnianych Kids Concept

DSC_1885

zdj. Wronek.pl  3. Kuchnia drewniana duża z akcesoriami Janod

Obserwując tatę może mieć ochotę na małe remonty czy naprawy.

18190837_10154626953697756_639429188_n

Zdj. @dominikatworek 4. Ciężarówka z narzędziami do ciągnięcia Bricolo Janod

18191684_10154626953402756_1812619405_n

zdj. @skandynawskaweranda 5. Zestaw konstruktora 100 elementów, Janod

Zabawa w naśladowanie dorosłych może zająć dziecku czas na długie godziny, a przy tym pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, kształtując jego wyobraźnię oraz kreatywność, a także pomaga oswoić się w pewnych sytuacjach dnia codziennego, jak np. zakupy, wizyta u lekarza, czy u fryzjera.

DSC_3854

7.  Straż pożarna drewniana duża z 4 postaciami Janod

DSC_3879

6. Straż pożarna zestaw drewniany Story Box, Janod

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zastanowić się, czy dziecko przejawia już jakieś zainteresowania „dorosłym światem”, np. udaje zabawę w sklep, czy też gotowanie. Jeśli tak to warto zainteresować się właśnie takimi zabawkami.

Jeśli dziecko boi się pierwszej wizyty u lekarza, kupmy mu zestaw przy pomocy którego będzie mógł się oswoić z sytuacją, która wywołuje u niego lęk.

zestaw-lekarza-z-10-akcesoriami-janod

8. Zestaw lekarza z 10 akcesoriami Janod

Nie zdziwi nas także, jeśli po wizycie u pediatry, dziecko zacznie badać wszystkie misie i lalki, a także członków rodziny. Warto się więc zastanowić nad zabawkami, które pozwalają dziecku wcielać się w rolę dorosłych, czyniąc zabawę przyjemną i bezpieczną.

Wybierając takie zabawki warto też pamiętać, aby nie kierować się stereotypami. Kuchnia i akcesoria do gotowania będą doskonałą zabawką nie tylko dla dziewczynek, ale tak samo dla chłopców. Mali chłopcy uwielbiają gotować na równi z dziewczynkami. A nóż wyrośnie nam mały szef kuchni. Tak samo dziewczynki mogą być zachwycone zestawem do majsterkowania, czy zabawą remizą strażacką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *